Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

IV Niedziela Wielkiego Postu
19 marca 2023 r.

 1. Dziś 4. Niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Od poniedziałku, 20 marca, rozpoczną się w naszym kościele rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27. W poniedziałek i wtorek, klasy VII i VIII przychodzą na godz. 9.00, klasy: IV-VI, na godz. 10.30, klasy: I-III, na godz. 12.00. W środę: klasy I-IV na godz. 9.00, klasy: V-VIII na godz. 11.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Ciołek z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Bydgoszczy.
 4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00 dla dzieci, a o 18.00 dla dorosłych i kandydatów do bierzmowania.
 6. W piątek, 24 marca, zostanie w naszym kościele zainstalowana czasowa wystawa, która ma nam przybliżać postać śp. ks. Zygmunta Trybowskiego, proboszcza i budowniczego kościoła MB Królowej Męczenników, ale i człowieka, o którym się mówi, że całe życie przeżywał w duchu zdecydowanego pragnienia świętości. W przyszłą niedzielę, 26 marca, będziemy gościć ks. Piotra Wachowskiego, który w głoszonym Słowie Bożym opowie nam o tej niezwykłej postaci naszych czasów i naszego Fordonu.
 7. „Mam Ciebie”, pod takim hasłem wyruszy droga krzyżowa ulicami Bydgoszczy. Rozpoczęcie w piątek, 24 marca, o godz. 19.00 przy katedrze.
 8. W sobotę, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Tego dnia nasze Siostry odnawiają śluby zakonne, a na Mszy św. wieczornej osoby chętne, będą mogły przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 9. W przyszłą niedzielę, 26 marca, Koncert Pieśni Pasyjnej w naszym kościele, w wykonaniu chóru Bydgoskiej Izby Lekarskiej MEDICI CANTARES. Koncert po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcamy do nabycia „Przewodnika Katolickiego”. Członkowie Akcji katolickiej rozprowadzają świece („paschaliki”) wielkanocne. Można też składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, do skarbonki przy wyjściu. Bóg zapłać.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Bari we Włoszech, do Sanktuarium św. Mikołaja. Pielgrzymka ma się dobyć w dniach 11-15 września bieżącego roku. Zainteresowanych prosimy o kontakt w biurze lub zakrystii.
 12. Osoby zapisane na pielgrzymkę z naszej parafii do Ziemi Świętej prosimy o kolejną, ostatnią wpłatę na konto naszej parafii.
 13. W minionym tygodniu zmarli:
 • śp. Józef Maćkiewicz (l. 72) z ul. Samotnej,
 • śp. Janusz Sroka (l. 67) z ul. Ryńskiego,
 • śp. Monika Pawełkowska (l. 38) z ul. Fordońskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści