Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

27 maja 2018 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Dziś gościmy w naszej parafii promotora kultu bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, p. Marka Kędziorka, który poprzez świadectwo przybliży nam postać bł. Kapłana – Męczennika. Można też obejrzeć w kościele wystawę poświęconą ks. Jerzemu oraz nabyć komplet płyt z kazaniami oraz duchowym testamentem błogosławionego kapłana.
 3. Hospicjum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji „Pola Nadziei”. Celem jest wymiana zużytego i zakup nowego sprzętu medycznego. Możemy wesprzeć tę akcję poprzez ofiarę do puszek przy kościele, którą dziś przeprowadzają wolontariusze Hospicjum.
 4. W środę, 30 maja na Wyszogrodzie przy krzyżu, gdzie przez cały maj odprawiane są nabożeństwa Majowe, będzie odprawiona Msza św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 18.30. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Procesja zakończy się w kościele św. Jana. Pójdziemy ulicami: Wyzwolenia, Styki, Cechowa, Pielęgniarska, Kapeluszników i Sikorskiego. Prosimy o przygotowanie i przystrojenie trasy procesji.
 6. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki na procesji zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17.00 przy naszym kościele.
 7. W Oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna po wieczornej Mszy św.
 8. Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 w naszym kościele, a przy krzyżu na Wyszogrodzie o godz. 18.30. Od piątku nabożeństwa czerwcowe do NSPJ, po wieczornej Mszy św.
 9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Chorych z Komunią św. ks. Marcin odwiedzi w piątek od godz. 8.00, a ks. Tadeusz w sobotę.
 10. Przygotowujemy się do XXIX pieszej i kajakowej pielgrzymki do Chełmna. W przyszłą niedzielę będzie można wesprzeć pielgrzymów ofiarą do puszek.
 11. W miniony piątek w naszej parafii odbyło się bierzmowanie młodzieży. Bóg zapłać za organizację uroczystości wszystkim pod kierunkiem ks. Marcina.
 12. Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu rodzinnego w ubiegła niedzielę. Za każdą pomoc, za upieczone ciasta i za udział serdeczne Bóg zapłać.
 13. Mamy możliwość dołączyć grupę dzieci na kolonie w Zakopanem od 7 do 13 lipca. Koszt – 500 zł. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt z ks. Tadeuszem.
 14. Parafia św. Łukasza organizuje pielgrzymkę do Rzymu. Informacje na plakacie lub w zakrystii.
 15. W minionym tygodniu zmarli:
 • śp. Urszula Walkowiak (l. 80) z ul. Topazowej,
 • śp. Henryk Chrobak (l. 74) z ul. Fordońskiej,
 • śp. Edmund Sałasiński (l. 78) z ul. Fordońskiej.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
                           
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści