Ogłoszenia - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Przejdź do treści

Ogłoszenia

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

19 maja 2019 r.

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas czwartych będą obchodzić I rocznicę przyjęcia Komunii św.
 2. Dziś przy kościele odbywa się kwesta na rzecz bydgoskiego Hospicjum im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w ramach akcji „Pola Nadziei”. Kwestę przeprowadzają wolontariusze hospicjum. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 3. Jutro, w poniedziałek, w naszym kościele młodzież klas III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.30.
 4. W sobotę w naszym kościele koncert chóru „Exsultate Deo” z parafii Św. Polskich Braci Męczenników, pod dyrekcją p. Romualda Rajsa pt. „AVE MARIA”. Koncert w łączności z nabożeństwem majowym i Mszą św. Rozpoczęcie o godz. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę w katedrze bydgoskiej, ks. Biskup udzieli święceń kapłańskich czterem diakonom na Mszy św. o godz. 10.00. Wśród nich, synowi naszej parafii, diakonowi Jakubowi Fotinowi. Ks. Neoprezbiter swoją prymicyjną Mszę św. odprawi w naszym kościele w niedzielę o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Miłosierdzia z relikwiami bł. s. Marty Wieckiej, polskiej zakonnicy, apostołki chorych i osoby niezwykle jednającej ludzi różnych wyznań. Siostry przedstawią nam jej postać.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 18.00 w naszym kościele, a przy krzyżu na Wyszogrodzie o godz. 18.30. W środę Nowenna do MBNP z nabożeństwem majowym.
 8. W ubiegłą niedzielę na pomoc w odbudowie po pożarze, kościoła w Gołańczy zebraliśmy 1668 zł i 10 euro. Ofiary przekażemy na ten cel. Bóg zapłać.
 9. W tym roku złożyliśmy dwa wnioski do Miejskiego Konserwatora Zabytków o dofinansowanie prac w zabytkowej naszej kaplicy, które miały polegać na zabezpieczeniu ołtarza i stropu przed niszczącym działaniem drewnojadów oraz na stworzeniu dokumentacji dotyczącej ewentualnego wystroju ścian kaplicy. Obydwa wnioski, uchwałą Rady Miasta, zostały odrzucone.
 10. Ks. Proboszcz parafii św. Łukasza zaprasza na nabożeństwo ku czci św. Rity, w środę 22 maja od godz. 16.45. Msza św. o godz. 18.00.
 11. Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu organizuje piątą edycję Święta Starego Fordonu”, w sobotę 25 maja na polanie przy ul. Styki i Wyzwolenia.
 12. W minionym tygodniu zmarli:
 • śp. Zygmunt Pastuszka (l. 82) z ul. Wojciechowskiego,
 • śp. Mateusz Jaroszek (l. 29) z ul. Wojciechowskiego,
 • śp. Mirosław Sebstyańczyk (l. 87) z ul. Góralskiej,
 • śp. Edward Polcyn (l. 70) z ul. Taczaka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
                     
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści