Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

III Niedziela Wielkanocna
14 kwietnia 2024 r.
 1. Dziś 3. Niedziela Wielkanocna. Święto Chrztu Polski.
 2. W środę, na Mszy św. o godz. 18.30, w naszym kościele ks. Biskup Bydgoski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas I ponadpodstawowych.
 3. Przeżywając 20-lecie naszej diecezji, w sobotę wyjeżdżamy na pielgrzymkę „Do korzeni”, czyli do Gniezna. Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na pętli autobusowej przy ul. Styki. Powrót planowany ok. godz. 18.
 4. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 5. W dniach 24-25 maja organizujemy parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę. W programie również Sieradz – sanktuarium św. Józefa oraz sanktuarium MB w Gidle. Chętnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii lub biurze parafialnym.
 6. Siostry Dominikanki prowadzące dom pomocy dla chorych i cierpiących zebrały w ubiegłym tygodniu w naszej parafii na ten cel 9.847 zł i 5 €. Siostry przekazują podziękowania i zapewniają o modlitwie.
 7. Dziś, w III Niedzielę miesiąca, serdeczne podziękowanie składamy za każdą troskę i ofiarę na rzecz naszej parafii.
 8. Bożemu Miłosierdziu polecajmy naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
             

Modlitwa za Diecezję Bydgoską

Boże, Ojcze Wszechmogący, dziękujemy Ci za nasz bydgoski Kościół. Dziękujemy za wszystkich, którzy Go tworzą. Za każdą wspólnotę parafialną, każdy klasztor i dom zakonny, za każde diecezjalne dzieło. Spójrz łaskawie na: ojców, matki, młodzież i dzieci, ludzi chorych i zagubionych, osoby samotne i tych, którzy utracili wiarę. Wylewaj Ducha Świętego na duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich, aby sprostali swojemu powołaniu i swojej posłudze. Daj nam liczne i dobre powołania kapłańskie, zakonne i apostolskie. Umacniaj naszą wiarę, wlewaj nadzieję i ucz nas kochać, byśmy z odwagą i ufnością każdego dnia świadczyli o Twojej Ewangelii. Maryjo, Matko Pięknej Miłości, błogosławiony Biskupie Michale módlcie się za nami. Amen.
Kanon 1246

§ 1
Niedziela, w czasie której jest czczona tajemnica paschalna, na podstawie tradycji apostolskiej winna być obchodzona w całym Kościele jako najdawniejszy dzień świąteczny nakazany. Ponadto należy obchodzić dni:

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego (25 grudnia),
 • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (1 stycznia),
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego (6 stycznia),
 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało),
 • Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia),
 • Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada).

§ 2
Konferencja Episkopatu może jednak, za uprzednią aprobatą Stolicy Apostolskiej, niektóre z dni świątecznych nakazanych znieść lub przenieść na niedzielę.

Kan. 1247
W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego.

Kan. 1248

§ 1
Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego.

§ 2
Jeżeli z braku świętego szafarza albo z innej poważnej przyczyny nie można uczestniczyć w Eucharystii, bardzo zaleca się, ażeby wierni brali udział w liturgii Słowa, gdy jest ona odprawiana w kościele parafialnym lub innym świętym miejscu, według przepisów wydanych przez biskupa diecezjalnego, albo poświęcali odpowiedni czas na modlitwę indywidualną w rodzinie lub w grupach rodzin.

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści