Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30

29 marca 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dostosowując się do przepisów, które w sytuacji epidemiologicznej nakazują, aby w kościele na nabożeństwach mogło przebywać najwyżej pięć osób, będziemy sprawowali liturgię według normalnego porządku. Zachęcamy do udziału w Mszach św. transmitowanych w radiu, telewizji lub przez Internet.
 2. Słowo Proboszcza do Parafian na naszej stronie parafialnej.
 3. Kazania Pasyjne ks. Daniela Nejmana są na naszej stronie parafialnej.
 4. W środę Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po rannej Mszy św. w czwartek Nabożeństwo o powołania, w piątek po rannej Mszy św. Droga Krzyżowa, a po wieczornej, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę po rannej Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu NMP.
 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną tylko do osób, które zgłoszą chęć przyjęcia księdza, w sobotę 4 kwietnia.
 7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00 w kościele.
 8. Za tydzień, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej.
 9. Musieliśmy odwołać dzień spowiedzi z księżmi z dekanatu. Okazja do spowiedzi św. będzie jednak codziennie pół godziny przed Mszami św. (z zachowaniem zasady obecności najwyżej pięciu osób w kościele).
 10. Zachęcamy do modlitwy wiernych w domach, w gronie rodziny, do uczestnictwa we Mszach transmitowanych przez radio, telewizję lub Internet. Codziennie o godz. 20.30 któryś z kapłanów odmawia w kościele bez udziału wiernych część różańca. Apelujemy do Parafian, żeby o ile to możliwe w tym samym czasie modlili się w swoich domach na różańcu w intencji o zdrowie naszego narodu i uwolnienie z panującego zagrożenia.
 11. Bardzo dziękujemy osobom, które przekazują na tacę oraz na konto parafii ofiary na utrzymanie kościoła. Wielkie Bóg zapłać.
 12. W ubiegłą niedzielę do puszki na pomoc Hani Łączkowskiej zostało zebrane 1173,75 zł. Tę kwotę przekazaliśmy na konto pomocy temu dziecku. Bóg zapłać.
 13. Zmarła z naszej parafii: śp. Jadwiga Młynarczyk (l. 69) z ul. Piłsudskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
                     

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

Szanowni Państwo.

W związku z wieloma zapytaniami dotyczącymi organizacji Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii, pragnę wyjaśnić kwestię planowanego terminu.

Jest tradycją naszą, że taka uroczystość odbywa się w naszym kościele w II niedzielę maja. Obecna sytuacja zmusiła nas jednak do podjęcia decyzji o zmianie terminu I Komunii św.

Trudno nam określić kiedy będzie możliwość bezpiecznego zorganizowania przygotowania i samej uroczystości podjęliśmy jednak decyzję o przeniesieniu terminu I Komunii św. w naszej parafii na niedzielę 20 września 2020 roku.

Zdaję sobie sprawę z utrudnień dla rodziców, choćby z organizacją uroczystości domowej ale taka konieczność została podyktowana panującymi warunkami i ograniczeniami.

Pozostawiamy jednak możliwość podjęcia decyzji przez samych rodziców. Jeśli np. rodzice zadecydują, by ich dziecko poszło do I Komunii św. w przyszłym roku szkolnym, to oczywiście jest taka możliwość. Pojawiały się pytania o możliwość indywidualnego przystąpienia do Komunii św. Taka możliwość również istnieje, jeśli tak będą chcieli poszczególni rodzice, ale muszą na siebie wziąć obowiązek przygotowania bezpośredniego i odbędzie się to w wybraną niedzielę na ogólnej Mszy św. np. o godz. 11:00.

Drodzy Rodzice.

Cała zmiana organizacji Uroczystości waszych dzieci wynika tylko i wyłącznie z troski o to, by odbyło się wszystko bezpiecznie i w spokoju. Mam wielką nadzieję, że 20 września będzie taka możliwość.

Pozdrawiam serdecznie, Szczęść Boże.
Proboszcz
 
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści