Ogłoszenia parafialne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne

Aktualności
Niedzielne Msze św. w kościele św. Mikołaja

8:00; 9:30 - dla młodzieży; 11:00 - dla dzieci; 12:30; 18:30


10 stycznia 2021 r.
Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Świąteczny wystrój tradycyjnie pozostawiamy do 2 lutego.
  2. Zapraszamy na Msze św. „kolędowe w naszym kościele przedstawicieli mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków. (plan) Wszystkich zachęcamy do odprawienia kolędy w gronie rodzinnym. Można na każdy dzień przynosić intencje, które włączymy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. (intencje prosimy wrzucać do koszyczka przy wejściu przed Mszą św.). Można też przesłać drogą mejlową.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w środę o godz. 18.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, w piątek o godz. 15.00 w kościele.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc i za ofiary złożone dziś, w drugą niedzielę miesiąca na składkę. Ofiary przeznaczamy jeszcze na spłacenie chodnika na cmentarzu.
  5. Wincentyńska Młodzież Maryjna, pod opieką sióstr organizują akcję Szyjemy pomoc”, do której zapraszają wszystkich chętnych, którzy mają maszynę do szycia, by włączyć się w pomoc polegającą na szyciu maseczek. Materiał potrzebny dostarczą do osób, które zgłoszą taką chęć. Więcej informacji u sióstr oraz w naszej gablocie.
  6. Nadal obowiązują ograniczenia. W kościele na nabożeństwach może przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni świątyni. Uprzejmie prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów oraz o dezynfekowanie rąk przy wejściu i zakładanie osłony ust i nosa.
  7. Wczoraj w naszym kościele odbył się koncert kolęd chóru „Medici Cantares”, Bydgoskiej Izby Lekarskiej, realizowany przez Telewizję Polską. Emisja przewidziana jest na sobotę, 16 stycznia, o godz. 19.00 w TVP Bydgoszcz.
  8. W minionym tygodniu zmarła śp. Teresa Protokowicz (l. 78) z ul. Osiedlowej (pogrzeb w piątek o g. 11.00 na cmentarzu na Bielawkach). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
             
               
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści