Triduum Paschalne - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Triduum Paschalne

Aktualności

Link do transmisji na żywo


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  • Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. Zgodnie z obecnymi zarządzeniami nie będzie w kościele ciemnicy. Możliwość adoracji z zachowaniem zasady obecności najwyżej pięciu osób.
  • Wielki Piątek – Dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Liturgia o godz. 18.30. Na zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Możliwość adoracji do godz. 21.00, tak jak w czwartek. W Wielki Piątek wszystkich nas obowiązuje post ścisły.
  • Wielka Sobota – dzień adoracji Pana Jezusa w Grobie Pańskim (zasada taka sama jak w poprzednie dni). Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie będzie również tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Zachęcamy, aby ktoś z dorosłych odmówił przed wielkanocnym śniadaniem w gronie rodziny, modlitwę, którą możemy pobrać z naszej strony internetowej.
  • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. za parafian o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00, pozostałe według niedzielnego porządku.
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści