Synod - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Synod

Aktualności
Mszą św. w katedrze bydgoskiej – 16 października 2021 r. o godz. 18:00 – zostały zainaugurowane przygotowania do ogólnokościelnego Synodu poświęconego synodalności.
„Sercem synodu jest wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego i słuchanie siebie wzajemnie” – mówił w katedrze bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk. Eucharystia zainaugurowała etap diecezjalny XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

„Synod to Ty, Ja, My! Zaangażuj się!”
W ramach działań, mających na celu ciągłe zapraszanie, przede wszystkim wielu niezdecydowanych wiernych, do udziału w spotkaniach synodalnych, odbywających się w parafiach, jako diecezja bydgoska włączamy się w akcję „Synod to Ty, Ja, My! Zaangażuj się!”.

Pragniemy oddać głos osobom już zaangażowanym. Prosimy, by podzieliły się one swoją motywacją i tym, czego doświadczyły w czasie prac. Również, by swoimi słowami zaprosiły tych, którzy jeszcze się wahają.

Zachęcamy do dalszych działań: poprzez zorganizowanie nagrań zgodnie z proponowanym scenariuszem (jeżeli księża mają możliwość techniczną przeprowadzenia nagrań oraz osoby, które chciałyby się podzielić prosimy o kontakt, prześlemy wszystkie potrzebne materiały do przeprowadzenia nagrań; wybrane materiały audio-video będą udostępnianie w mediach diecezjalnych), czy poprzez udostępnianie tych filmów – na stronie parafialnej, w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter).

Strona, na której znajdują się informacje zachęcające do włączenia w synod, znajdują się TUTAJ.

Adres kontaktowy ws. SYNODU W DIECEZJI BYDGOSKIEJ:
duszpasterski@diecezja.bydgoszcz.pl

http://diecezja.bydgoszcz.pl/2022/02/16/synod-to-ty-ja-my-zaangazuj-sie/
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści