Komunikat Dekanatu Fordońskiego - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Komunikat Dekanatu Fordońskiego

Aktualności > Komunikaty

KOMUNIKAT DEKANATU BYDGOSZCZ-FORDON

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, do kościoła w niedzielę zapraszamy w pierwszej kolejności te rodziny i osoby, które mają zamówione intencje Mszy św.

Godziny Mszy św. w naszej parafii pozostają bez zmian.

Z dniem dzisiejszym zawieszamy do odwołania spotkania grup apostolskich, planowane wydarzenia religijne (spotkania dzieci pierwszokomunijnych, młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci, spotkania Grup Apostolskich: Żywy Różaniec, Kościół Domowy itp.)

Wszystkich Parafian, zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski, zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. za pośrednictwem środków społecznego przekazu (telewizja, radio, Internet).

W niedziele i wśród tygodnia świątynie nasze pozostaną otwarte.

Z całego serca prosimy o zrozumienie tych rozporządzeń wynikających z naprawdę wyjątkowej sytuacji w naszym kraju i na całym świecie. Nasze pokolenia, nigdy nie spotkały się z takim doświadczeniem. Stąd też trudno nam jest nieraz zrozumieć różne uwarunkowania, jakim podlegamy. Starajmy się, aby mimo wielu zewnętrznych ograniczeń umacniała się w nas potrzeba całkowitego zaufania Opatrzności Bożej.

Módlmy się, aby Bóg raczył oddalić od nas wszelkie choroby i nieszczęścia.
Matko Boża Zwycięska, Módl się za nami!

Drodzy Bracia i Siostry.
Pan wzywa nas w tym Wielkim Poście, aby na serio wziąć słowa Jezusa: „Jeśli chcesz się modlić, zamknij się w swojej izdebce i módl się do Ojca, który jest w niebie."(por. Mt 6,6).

Odnośnie Eucharystii przypominamy, że dopóki jest to możliwe zachęcamy do celebracji przy zachowaniu środków ostrożności, które jeszcze raz przypominamy:
  • zgromadzenie nie może przekraczać 50 osób,
  • unikamy witania się przez podanie ręki,
  • znak pokoju przekazujemy wyłącznie skinieniem głowy,
  • apelujemy, aby osoby z jakimikolwiek objawami nawet "drobnego przeziębienia" nie przychodziły na liturgie,
  • osoby najstarsze oraz z przewlekłymi chorobami niech rozważą pozostawanie w domu (a na pewno niech nie korzystają z komunikacji publicznej jadąc na liturgię).

Na koniec zachęcamy Was do śledzenia zarządzeń władz i komunikatów kościelnych.

W oczekiwaniu na Paschę 2020 pozdrawiamy Was serdecznie (wirtualnym) pocałunkiem pokoju!
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści