Kolęda 2020 - Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie

ZEGAR

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy-Fordonie
Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Przejdź do treści

Kolęda 2020

Aktualności
Drodzy Parafianie
Czas po Bożym Narodzeniu kojarzy się nam w naszej tradycji z odwiedzinami duszpasterskimi, z tzw. kolędą w domach Parafian, wspólną modlitwą w gronie rodziny, rozmową o działalności parafii, o sprawach rodzin czy osób samotnych.
Wobec obecnej sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących nas wszystkich środków ostrożności i wzajemnej troski o zdrowie, zmuszeni jesteśmy w tym roku przyjąć zupełnie inną formułę tych duszpasterskich spotkań. Nie rezygnujemy ze wspólnej modlitwy za wszystkich Parafian. Dlatego zapraszamy Was do udziału w Mszach św. „kolędowych”, które będą sprawowane każdego dnia od 28 grudnia do 1 lutego 2021 roku w intencji konkretnej grupy mieszkańców. Oczywiście obowiązują nas limity osób, które mogą być jednocześnie w świątyni, dlatego zapraszamy choć przedstawicieli rodzin na tę wspólną modlitwę z prośbą o Boże błogosławieństwo.
Prosimy, by rodziny spisały na kartkach swoje intencje i prośby, które odczytamy w czasie Mszy św. Można też przesyłać te intencje na poszczególne dni na skrzynkę mejlową parafii.
W ubiegłym roku, w każdym domu zostawiliśmy książeczkę z rytuałem bożonarodzeniowym. Proponujemy i prosimy osoby, których nie będzie w kościele, by w dniu „kolędowym” w gronie rodziny, przy zapalonych świecach, tak jak na kolędzie odmówić wspólnie modlitwy we własnych intencjach. Niech to może będzie dobry czas do wspólnej rozmowy.
Msze św. „kolędowe” w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18:30 z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dystansu i dezynfekcji.
Na przeżywanie tajemnicy Bożego Narodzenia życzymy Wam, aby obecność Bożego Dzieciątka rozpraszała mroki ciemności i stawała się źródłem miłości, wzajemnego szacunku, bliskości i szczęścia. Niech przychodzący do nas Chrystus, Zbawiciel umacnia w nas nadzieję na lepsze jutro.

Wasi duszpasterze:
Ks. Karol Glesmer, proboszcz z księżmi wikariuszami: ks. Marcinem i ks. Danielem

Parafia św. Mikołaja w Bydgoszczy
Strona w sieci od 1 lipca 1999 r.
Wróć do spisu treści